Wina włoskie w Biedronce 1/6 - Barocco Prosecco DOC

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Barocco Prosecco DOC Rodzaj: białe, musujące Cena: 19,99 PLN Miejsce zakupu: Biedronka Ocena: ***, polecane

Wraz z Gabrielem zostaliśmy zaproszeni na warszawskie salony. Skądinąd, nigdy nie myślałem, że będę mógł poczuć się jak bohater piosenki Fisza, no chociaż przez parę godzin. A to wszystko przez Biedronkę i wprowadzanie nowej serii win, tym razem włoskich. Błyskawiczna degustacja 6 butelek nie dała czasu na popisy stylem, ale zaowocowała za to serią szybkich notek. Na początek poszło Barocco Prosecco DOC.

Cena dość przyzwoita, a w relacji do jakości nawet świetna. Klasyczne odświeżające Prosecco. W zapachu gorzko-cykoriowe nuty. W smaku lekko kwasowe, nieco gorzkawe, tonikowe. Po prostu bezpretensjonalna klasyka tańszych bąbelków, bardzo przyzwoite. Świetnie sprawdza się samo, ale ja mam ochotę kupić 2-3 butelki na przyszłość jako substrat do Spritza.

To ja Gab - kupujcie! Ja dowiedziałem się, że Prosecco robione jest ze szczepu Glera - od teraz to jeden z moich ulubionych ;)

A propos - o tygodniu włoskim w Biedronce pisano też na winicjatywie.