Winnica Łany Polonez Classic Białe 2018

Nazwa wina: Winnica Łany Polonez Classic Białe 2018
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 34,99 PLN

 

Polskich win na półkach marketów będzie tylko przybywać. I świetnie. Już drugi rok z rzędu Biedronka wrzuca na półki Poloneza z Podkarpacia i chociaż nie w każdym sklepie z owadem go dostaniemy, nam udało się złowić sztukę.

Winnica Łany Polonez Classic Białe 2018
34,99z
Biedronka
Białe, wytrawne
Polska, Podkarpacie

Aromat się nie czai, już od pierwszych chwil pachnie intensywnie. Są swojskie zielone i żółte jabłka z agrestem, ale mocno wybijają się egzotyczne nuty na styku brzoskwini, marakui i ananasa. Ej, to może się podobać!

W ustach kontynuuje egzotyczną podróż, ananasa w zalewie i brzoskwinie uzupełniają apetyczne jabłka i migdały wraz z charakterystyczną goryczką- jest jej spora dawka. Kwasowość dzielnie walczy, żeby przebić się na pierwszy plan, ale nie ma jej jakoś bardzo dużo, wystarczająco żeby zachować balans. Ciężkie nie jest, ale sporo jest lżejszych opcji. Finisz wystarczający, żeby nie uznać go za płaskie, lekko gorzkawy i trawiasty, nieźle orzeźwiający.

Warto to spróbować. Raz, bo niezłe, dwa bo polskie. W marketowych warunkach do tanioszek nie należy, ale w cenie trzech i pół dychy dostajemy całkiem ciekawe wino, elegancką butelkę (ze szklanym korkiem!) i wspieramy rodzimy biznes. Dla nas akceptowalny deal.

3,5/5