Winnica Łany Polonez Classic Czerwone 2017

Nazwa wina: Winnica Łany Polonez Classic Czerwone 2017
Rodzaj wina: Czerwone, Wytrawne
Miejsce zakupu: Biedronka
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: 34,99 PLN

 

Polskich win na półkach marketów będzie tylko przybywać. I świetnie. Już drugi rok z rzędu Biedronka wrzuca na półki Poloneza z Podkarpacia i chociaż nie w każdym sklepie z owadem go dostaniemy, nam udało się złowić sztukę.

Winnica Łany Polonez Classic Czerwone 2017
34,99zł

Biedronka
Czerwone, wytrawne
Polska, Podkarpacie

Pachnie mocno i apetycznie, wędzonymi śliwkami i czereśnią z dodatkiem czarnej porzeczki. Owoce fajnie uzupełniają czarny pieprz, czerwona papryka, a przede wszystkim gorzka czekolada. Za nochal kciuk szybuje wysoko w górę.

W ustach jako pierwsza zwraca uwagę dziwna, mocna zielona kwasowość, która zostaje z nami aż do finiszu. Początkowo pasuje jak przyczepka do Jaguara, ale idzie się do niej przyzwyczaić, a nawet znaleźć w niej sens. Oprócz tej niespodzianki znajdziemy wiśnie, dużo porzeczki, paprykę, ponownie pieprz i wędzone nuty. Kilka przyjemnie pikantnych uszczypnięć i ładnie wkomponowane, choć suchawe jeszcze taniny dopełniają całokształt, oparty na średnio solidnym ciele. Końcówka w porządku, całkiem długa.

Zaskakujące. Lekki falstart w ustach wynagradza ciekawą kompozycją, wyrazistością i świetnym aromatem. Dla niektórych mocny kwas zachwieje balansem ale ostatecznie nie jest źle. Czy warto przekroczyć magiczną barierę trzech dych? Z ciekawości na pewno, do zlewu też nie trzeba wylewać. Jest okej, chociaż podobne rzeczy z krajów, gdzie winiarzom łatwiej robić wino, w dyskontach kosztują mniej.

3,25/5