Zagubiona owca

Nazwa wina:
Rodzaj wina: Białe, Wytrawne
Ocena DO TRZECH DYCH:
Cena: PLN

 

Nazwa/szczep: Lost Sheep, Chardonnay 2010, Marks & Spencer Rodzaj: białe, wytrawne Cena: 21 PLN Miejsce zakupu: Marks & Spencer Ocena: ***, polecane

O winie z owcą na etykiecie pisaliśmy już wcześniej. Etykieta australijskiego Chardonnay z M&S nie zawierała jednak zadziornej czarnej owcy, a małą zagubioną białą owieczkę - pełną słodycz. Czy przełożyło się to jednak na smak?

Analizowane wino to typowe Charddonay z kategorii 'easy drinking'. Niezłożone, proste, bez pretensji, ale przy tym całkiem poprawne. W zapachu najbardziej skojarzyło mi się z gruszką. W smaku bez udziwnień, wino delikatnie owocowe (cytrusy*), nieco bardziej kwasowe od typowej masówki Chardonnay. Po chwii napowietrzenia pojawia się też lekka goryczka. Co ważniejsze, wino nie smakowało perfumą, nie miało się typowego dla taniego Chardonnay wrażenia, że pijemy rozwodnioną wodę kolońską**. Lekie, proste, przyjemne - świetne wino do codziennego użytku. -- * Kiedy nie wiadomo, jak opisać wino białe, zawsze można ratować się cytrusami. A teraz proszę czytelników o wyobrażenie sobie wypadkowej smaku ananasa i (humm) mandarynki. ** Nigdy nie piłem rozwodnionej wody kolońskiej. Czytelnicy, którzy to robili, są proszeni o podzielenie się wrażeniami w komentarzach.